Diyetisyen Takibi

Sağlıklı zayıflamak için dengeli beslenme üzerine kurulu bir zayıflama programını takip etmek gerekir. Aksi halde sağlığımıza zarar vermiş olur, kalıcı olmayan kilo kayıpları yaşayabiliriz. Unutmamalıyız ki, sağlığımız herşeyin başında gelir.

Diyetisyen Takibi Nedir

Sağlıklı beslenme, yeterli ve dengeli beslenme demektir. Vücudumuzu oluşturan hücrelerin düzenli ve dengeli çalışması için tüm besin öğelerini, yani yağ, karbonhidrat, protein, vitamin ve mineralleri, yediklerimizle yeterli miktarda almalıyız. Vücudumuzun tüm besin maddelerine ihtiyacı vardır. Tek taraflı beslenmek yani sadece protein veya karbonhidratla beslenmek yanlıştır. Sağlıklı zayıflamak için dengeli beslenme üzerine kurulu bir zayıflama programını takip etmek gerekir. Aksi halde sağlığımıza zarar vermiş olur, kalıcı olmayan kilo kayıpları yaşayabiliriz. Unutmamalıyız ki, sağlığımız herşeyin başında gelir. O nedenle kilo vermek, kilo almak ve kilomuzu korumak için tek doğru yol sağlıklı ve dengeli beslenmekten geçer.

ClinicUp’ta sağlıklı yaşam ve zayıflama merkezimize gelen misafirlerimiz ile ilk görüşmeler doktorumuz tarafından yapılır. Doktorumuz gerekli gördüğü konularla ilgili diyetisyenimize yönlendirmeler yapar ve ilk muayenede gerekli görürse kan tahlili ister.

Diyetisyen görüşmelerimiz haftada bir, ayda dört kez olmak üzere gerçekleşir. Kontroller haricinde özel durumlar için diyetisyenimizle iletişime geçebilecek numaralar misafirlerimize verilir. Böylece kilo kontrolünü sağlamakta zorlanan kişiler her zaman her yerde soru sorabilecekleri ve destek alabilecekleri bir diyet programı yaptıklarını bilirler ve motivasyonları daha yüksek tutulur.

Misafir & diyetisyen görüşmelerinde, görüşmenin başında tanita ölçümleri yapılarak, ilerleme bu ölçümler esnasında saptanır. Bu ölçümler vücut yağ oranı, vücut yağ kütlesi, kas oranı, kas kütlesi, ödem oranı, vücut su oranı, metabolizma yaşı gibi verilerden oluşur. Ölçüm, her iki bacak, her iki kol ve gövde olarak, segmental (bölgelere ayırarak) yapılır. Tanita cihazı sayesinde yapılan haftalık ölçümler neticesinde, vücudun hangi bölgesinden ne kadar kilo kaybedildiğini ve vücudun bu bölgelerinin yağ, kas su ve ödem değişimini görebiliyoruz.

Diyetisyen, misafirimizle yaptığı görüşmelere dayanarak, detoks smoothielerinden uygun olan bir tanesinin yapılış şekli ve malzemelerini içeren flyer’ı ile birlikte, kendisine kapalı bir şekilde şişelenmiş olarak takdim eder.

Misafir ile doktorun ilk görüşmesinde kan tetkiki gerekli görüldü ise, bu tetkikler doktor ve diyetisyen tarafından incelenerek, misafire uygun bir beslenme desteği oluşturulur ve dışarıdan alınabilecek takviyelerle de sonuçlar desteklenir.

Doktor konsültasyonu sonunda Velashape -Ultrashape veya Velashape – Mezoterapi kombinasyonlardan biri gerekiyorsa bile misafirlerimize ücretsiz bir diyet görüşmesi verilerek, diyetisyen kontrolü ile cihazların etkinliğinin artırılması amaçlanır. Cihazlar her ne kadar yağ yakımını artıran ve kilo verilmesine yardımcı olan yöntemler olsalar da diyetle desteklenmedikçe etkinlikleri sınırlıdır. Bu sebeple bu uygulamaları yaptıran misafirlerimiz diyet ve egzersizle uygulamaların etkinliğini ve kalıcılığını artırarak, daha hızlı bir şekilde sağlıklı bir görünüme kavuşurlar.

Sağlıklı Yaşam ve Zayıflama kampanyalarımızdan zamanında haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yararları

Somon DNA tedavisinin cilde sağladığı yararları üçe ayırabiliriz. Birincisi, cildi ekstra nemlendirmesidir. Somon DNA’nın içerisinde yoğun miktarda hyalüronik asit bulunur. Hyalüronik asit de cildin nemlendirilmesinde son derece etkin rol oynamaktadır. Bu sayede, cildin elastikiyetini güçlendirip, kalıcı yumuşaklık kazandırır, yeni lekelerin oluşmasını engeller. Unutmayın ki ihtiyacı olan nemi kazanan cilt, her zaman daha genç ve daha sağlıklıdır.

İkinci yararı, cildi daha canlı, daha parlak bir hale getirmesidir. Bunu da içindeki vitaminler, minareller, aminoasitler, proteinler, inorganik tuzlar gibi zengin içeriğiyle sağlamaktadır.

Sonuncu ve en önemli faydası da, kolajen yapımını uyarmasıdır. İçerisinde somon balığı DNA’sının bulunması, somon balığının DNA’sının da insan DNA’sına en çok benzeyen DNA yapısını içermesi nedeniyle, uygulanan kişinin DNA yapısına etki ederek kolajen yapımını çok kuvvetli bir şekilde uyarmakta ve 3-4 ay gibi kısa bir sürede cildi sıkılaştıarak, çok daha dolgun bir hale getirmektedir.

Uygulama Süresi

Uygulama süresi yaklaşık olarak 20-30 dakikadır. Uygulama öncesinde anestezik krem uygulaması yapıldığı için uygulama esnasında bir acı hissedilmez. Çok küçük iğnelerle cilt altına enjeksiyon yapılır. İşlem sonrası oluşabilecek kızarıklıklar birkaç saat içinde kendiliğinden geçer. Sık rastlanan bir yan etkisi bulunmamaktadır. Hasta tedaviden sonra günlük yaşamına devam edebilir.

Somon DNA işlemleri 4 seans olmak üzere genellikle 2 haftada bir uygulanır. Etkisi, ilk seanstan sonra bile gözle görülür. Tedavi bittikten sonra ciltteki iyileşme devam eder ve asıl etkisini 3-4 seanstan sonra gösterir. 4 seans tamamlandıktan sonra, 1 sene sonrasında bir işlemi tekrarlamak, etki süresini artırmada ve kalıcılığı sağlamakta önemlidir.

Kimlere Uygulanabilir

Somon DNA, her mevsimde her cilt tipine uygulanabilir, fakat özellikle yaz öncesinde uygulanırsa güneş ışınlarının karşı cildin daha iyi korunmasını sağlar.  Yaşlanma karşıtı etkisi sebebiyle, ciltteki ince çizgilerin giderilmesi amacıyla çokça tercih edilmektedir. Çökmüş, çok çukur olan bir yüze, dolgu uygulaması yapılmadığı takdirde volüm vermek amacıyla, çok kuru bir ciltte de cilde nem vermesi amacıyla uygulanabilir.

Diyabet ve kalp hastaları, damar tıkanıklığı ve felç geçmişi olan kişiler, kan pıhtılaşma bozukluğu sorunu yaşayanlar ve gebelerde uygulanması tavsiye edilmez. Düşündüğünün aksine, balığa alerjisi olan kişilerde Somon DNA uygulaması yapılmasının bir mahsuru yoktur. Bu, doğru bildiğimiz bir yanlış, bir şehir efsanesidir.

Deneyimleyenler Ne Dedi?

“It was really fun getting to know the team during the project. They were all helpful in answering my questions and made me feel at ease. The design ended up being better than I could have envisioned!”

Eve CrawfordProduct Designer

“By far the best team I've ever worked with. They truly understood the look I was going for and completely nailed it! I would highly recommend them as a company, you simply just won't find any better team!”

Aura BrooksGraphic Designer

“Salient is by far the most astonishing WP theme out there! I literally could not be happier that I chose to buy your theme! Your regular updates and superb attention to detail blows me away every time I visit my new site!”

Zak ReidInstructor, Skate Nao

“I'm wondering why I never contacted these guys sooner! Seriously, they all have commendable talent in their respective fields and knocked my concept out of the ballpark. Thanks for an amazing experience!”

Jack GrahamCo Founder, Coffee Inc
Summary
Diyetisyen Takibi
Article Name
Diyetisyen Takibi
Description
Sağlıklı bir yaşam için herkesin idel bir kilosu vardır. Kilo vermek, kilo almak ve kilomuzu korumak için sağlıklı ve dengeli beslenme önemlidir. Diyetisyen takibi ile kilonuzu koruyabilirsiniz.
Author
Clinic-up
Clinic-Up
Publisher Logo