Dövme Silme

Her dövme genellikle yok edilebilir, fakat her zaman değil. Dövme sildirme lazerleri en son teknolojiyle üretilmiştir. Deride bulunan birçok ana rengi lazerle silmek mümkündür.

Dövme Silme Nedir

Lazer ışığı, enerjidir. Koyu renkli bir kıyafetle güneş altında bir süre beklerseniz kıyafetin ve derinizin ısındığını fark edersiniz. Çünkü koyu renkli boyalar ışığı emerler ve ısıya dönüştürürler. Lazerde benzer bir prensiple çalışır. Koyu renkli boyar maddeler lazer ışığını emerek ısı, ses veya buharlaşma şeklinde doku yanıtına neden olurlar.

Her dövme genellikle yok edilebilir, fakat her zaman değil. Dövme sildirme lazerleri en son teknolojiyle üretilmiştir. Deride bulunan birçok ana rengi lazerle silmek mümkündür. Dövmeleri yok etmek amacıyla kullanılan lazer ışınları, deri yüzeyini zarar vermeden geçerek deri içindeki koyu renkli dövme pigmentine ulaşır. Dövme pigmenti lazer ışığını emerek ışıktaki enerjiyi ses ve ısıya dönüştürür. Bu sayede deri içindeki büyük parçacıklar halinde bulunan pigment açığa çıkan enerji ile çevre dokuya zarar vermeden küçük parçacıklara ayrışır. Vücudun bağışıklık sistemi, küçük parçacıklara ayrışmış dövme boyasını daha kolay emer ve yok eder.

Uygulama Süresi

İşlem öncesi lazerle dövme silinecek tedavi alanının güneşten korunması gerekir. Tedaviden 1 gün önce ve tedavi günü aspirin ve kan sulandırabilen diğer ağrı kesiciler ve ilaçlar alınmamalıdır. Demir ilacı kullanılıyorsa tedaviden 1 hafta önce kesilmelidir.

Dövme silme işlemi sırasında ağrı duyulması aslında kişiye özeldir, ama genelde çok düşük bir ağrı oluşmaktadır. Bu ağrı hissini ortadan kaldırmak için işlem öncesinde uygulama bölgesini uyuşturmak için anestezik krem uygulanabilmektedir. Lazerle dövme silme esnasında dövme geçici olarak beyaz renk alır. Bu lazerin etkili olduğu anlamına gelebilir.

İşlem sonrası lazerle silinen dövme alanına düzenli aralıklarla buz kompresi yapılmalıdır. Hasta, tedavi alanını mümkün olduğunca yukarıda istirahat halinde tutmalıdır. Doktorun önerdiği krem tedavi alanına uygulanmalı, 2 gün sıcak su, sauna, buhar banyosu gibi uygulamalardan uzak durulmalıdır. Deride kabuklanma varsa kabuklanma düzelinceye kadar denize veya havuza girilmemelidir.

Dövme silmede seans aralıkları 6-8 haftadır. Lazerle dövme silme tedavisinde deri yüzeyinde oluşan kabuklanma 3-4 gün içerisinde düzelir. Deri yüzeyinin normalleşmesine rağmen deri altında tetiklenmiş olan boyanın vücuttan uzaklaştırma işlemi devam eder. Bu nedenle vücuttan uzaklaştırılabilir maddelerin mümkün olduğu kadar fazla uzaklaştırılması ve deri destek dokusunun normalleşmesi beklenmelidir. Lazerle dövme silmede ikinci veya daha ileri seanslar en erken 6-8 hafta sonra alınır. Bazen aranın daha fazla uzatılması da istenebilir. Dövmenin lazerle silinmesinde seans sayısını kullanılan boya ve miktarı, uygulanan teknik, ve kullanılan lazer türü belirler. Dövme silme seans sayısı 4-10 aralığındadır.

Deneyimleyenler Ne Dedi?

“It was really fun getting to know the team during the project. They were all helpful in answering my questions and made me feel at ease. The design ended up being better than I could have envisioned!”

Eve CrawfordProduct Designer

“By far the best team I've ever worked with. They truly understood the look I was going for and completely nailed it! I would highly recommend them as a company, you simply just won't find any better team!”

Aura BrooksGraphic Designer

“Salient is by far the most astonishing WP theme out there! I literally could not be happier that I chose to buy your theme! Your regular updates and superb attention to detail blows me away every time I visit my new site!”

Zak ReidInstructor, Skate Nao

“I'm wondering why I never contacted these guys sooner! Seriously, they all have commendable talent in their respective fields and knocked my concept out of the ballpark. Thanks for an amazing experience!”

Jack GrahamCo Founder, Coffee Inc
Summary
Dövme Silme
Article Name
Dövme Silme
Description
Her dövme genellikle yok edilebilir, istisnalar dışında. Deride bulunan birçok ana rengi lazerle silmek mümkündür. Dövme sildirme işlemi Clinic-up'ta.
Author
Clinic-up
Clinic-Up
Publisher Logo