Gençlik Aşısı

Anti-Aging uygulamaların başında gelen Gençlik Aşısı ile enjeksiyon sırasında cilde uygulanan hayvansal olmayan saf hyalüronik asit, nem, esneklik ve hücre yenilenmesini sağlayan kollajenleri harekete geçirir.

Gençlik Aşısı Nedir

İç organlarımızdan, cildimizin içine kadar vücudumuzun her yerinde bulunan hyalüronik asit, erken yaşlarda ciltte yoğun miktarda bulunurken, maalesef 30’lu yaşlardan itibaren hızla azalmaya başlar. Hyalüronik asidin azalmasıyla beraber cilt, parlaklığını ve esnekliğini kaybeder. H100 saf hyaluronik asit ile uygulanan bu işlemle, yaşlanmaya bağlı olarak azalan hyaluronik asidi yerine koyarak, cildin gençleşmesini sağlamak yani kırışıklıkların tedavisi ve cilt elastikiyetinin geri kazanılması hedeflenir. Anti-Aging uygulamaların başında gelen Gençlik Aşısı ile enjeksiyon sırasında cilde uygulanan hayvansal olmayan saf hyalüronik asit, nem, esneklik ve hücre yenilenmesini sağlayan kollajenleri harekete geçirir. Cilt altında uzun süre kalarak cildin savunma sistemini artırır ve yaşlanma sürecini yavaşlatır.Gençlik Aşısı, yüz ve boyun bölgesine uygulanır. Alkol, sigara, akne, güneş ve solaryumdan zarar görmüş ciltlere, diğer tedavilerle birlikte tamamlayıcı olarak da uygulanabilmektedir.

Yararları

Hyalüronik asitin en önemli özelliklerinden biri olan su tutucu etkisi cilde nem verir. Ayrıca dokunun sağlıklı ve dolgun görünmesine katkıda bulunur. Diğer taraftan cilde dışarıdan verilen hyalüronik asitin cildi sıkılaştıran ve gençleştiren kolajen, elastin ve cildin kendi ürettiği hyalüronik asiti arttırdığı gösterilmiştir. Bu da cildin elastik ve pürüzsüz görünmesine katkıda bulunur. Yaşla birlikte vücutta buluna hyalüronik asitin her yıl bir miktar azaldığı bilinmektedir. Dışarıdan verilen hyalüronik asit genç ciltlere özgü doğal ortamı yeniden oluşturarak genetik ve çevresel faktörlerce belirlenen yaşlanma sürecini geciktirir.

Uygulama Süresi

Cildin altına çok ince iğneler ile uygulanarak 15-20 dakika gibi bir sürede gerçekleştirilir. Bu uygulama için, totalde en fazla 1 saat ayırmanız yeterli olacaktır. Uygulama sırasında acı hissedilmez, çok hafif bir yanma görülebilir. Uygulama sonrası da ciddi boyutlarda bir kızarıklık gözlenmez. Hassas ciltlerde oluşabilecek ufak tefek kızarıklıklar da 1-2 saat içinde kendiliğinden hafifleyerek yok olur. İki haftada bir toplam 4 seans olarak uygulanır. Etkisi 2. günden itibaren ortaya çıkar ve ciltte parlaklık ışıltı ile, kırışıklıklarda hafifleme ise gerginlikle birlikte kendini gösterir. Ayrıca, cilt doku tonunun daha kaliteli bir görünüme geldiği de rahatlıkla gözlemlenir. Uygulamanın en etkili sonuçları ise ilk 2-3 ay içerisinde alınır.

Tedavi süresince hastanın beslenme düzenine dikkat etmesi, bol miktarda su tüketmesi, güneş koruyucu krem ile cildini muhafaza etmesi, özellikle de uygulamanın yapıldığı gün sigara ve alkol kullanmaması dikkat gerektiren noktalardır. Sağlıklı beslenme ve yaşam biçimine dikkat edilmesi, tedavinin daha başarılı ve uzun süre kalıcı olmasını sağlar.

Kimlere Uygulanabilir

Gençlik Aşısı, 20 yaşından itibaren tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir. Uygulamanın her yıl tekrarlanması, kalıcılığı sağlamak açısından önemlidir.

Deneyimleyenler Ne Dedi?

“It was really fun getting to know the team during the project. They were all helpful in answering my questions and made me feel at ease. The design ended up being better than I could have envisioned!”

Eve CrawfordProduct Designer

“By far the best team I've ever worked with. They truly understood the look I was going for and completely nailed it! I would highly recommend them as a company, you simply just won't find any better team!”

Aura BrooksGraphic Designer

“Salient is by far the most astonishing WP theme out there! I literally could not be happier that I chose to buy your theme! Your regular updates and superb attention to detail blows me away every time I visit my new site!”

Zak ReidInstructor, Skate Nao

“I'm wondering why I never contacted these guys sooner! Seriously, they all have commendable talent in their respective fields and knocked my concept out of the ballpark. Thanks for an amazing experience!”

Jack GrahamCo Founder, Coffee Inc
Summary
Gençlik Aşısı
Article Name
Gençlik Aşısı
Description
Gençlik Aşısı, cilde uygulanan hayvansal olmayan saf hyalüronik asit, nem, esneklik ve hücre yenilenmesini sağlayan kollajenleri harekete geçirir.
Author
Clinic-up
Clinic-Up
Publisher Logo