Karbon Peeling

Karbon Peeling, günümüzün en ileri teknolojilerinden ve popüler cilt tedavilerinden biridir. Bu işlem, cilt üzerindeki lekeler, izler, aşırı yağlanma, sivilceler, akneler, cilt renginin solgun, mat olması gibi cilt problemlerini çözümler.

Karbon Peeling Nedir

Karbon Peeling, günümüzün en ileri teknolojilerinden ve popüler cilt tedavilerinden biridir.

Esasen bir lazer uygulamasıdır. Bu yöntemin temeli cilde sürülen karbon solüsyonunun Q-switched Nd: YAG lazer kullanılarak ciltten uzaklaştırılmasına dayanır. Q-switched Nd: YAG lazerin karbon solüsyonuyla birlikte uygulanması lazerin yaydığı ısı ve ses dalgalarının etkisini güçlendirir. Isı ve ses dalgalarının etkisiyle ciltte kollajen üretimini artar, cilt gençleşir, gözenekler daralır, daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt ortaya çıkar.

Yararları

Bu işlem, cilt üzerindeki lekeler, izler, aşırı yağlanma, sivilceler, akneler, cilt renginin solgun, mat olması gibi cilt problemlerini çözümler.

Q-switched Nd:YAG  lazerin ciltteki melanin pigmentini etkilemesine bağlı olarak cilt tonu açılır, yüzde aydınlanma efekti oluşur ve cilt lekeleri azalır.

Uygulama Süresi

Karbon peeling tedavisinin uygulanış şekline gelince, öncelikle cilt üzeri, makyaj ve fazla yağ gibi işlemi olumsuz etkileyecek unsurlardan temizlenir. Temizlenmiş cilt üzerine karbon losyonu sürülür. Bu sıvı kuruyup cilt üzerinde maske halini alır. Daha sonra ciltteki karbonlu olan tüm alanlar tek tek ve seri bir şekilde lazer ışınları ile taranır.

Bu tarama bir kaç adımdan oluşur. Karbon maske lazer ışınlarının ısısı ile yakılır ve deri altına inmesi sağlanır. Daha sonra sivilceler, izler, skarlar tek atışlar halinde yeniden işlemden geçirilir. Ardından işlem bölgesine soğuk kompres uygulaması yapılır ve cildi yatıştırıcı kremlerle işlem tamamlanır.

Uygulamadan  hemen sonra ciltte belirgin bir aydınlanma ve parlaklık ortaya çıkar. 1 hafta sonra cilt yağlanması azalır. Gözeneklerin daralması, cilt gençleştirme ve leke giderici etkisi 2-4 ayda ortaya çıkar. Tedavinin ciltteki olumlu etkileri ise yaklaşık 1-1,5 yıl süreyle devam eder.Bu bakım süreci ciltteki probleme göre seans sayısı ve süre olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Ortalama 6 ila 10 seans önerilir. Uygulama periyodu 7-15 gün aralığındadır.

İşlem sırasında hissedilen acı dayanılmayacak boyutlarda değildir ve hastalarımız işlemi takiben iş ve sosyal hayatlarına dönebilir. İşlem sonrası ciltte belirgin bir soyulma olmaz. Yüzde hafif bir pembelik gerçekleşir. Bu durum birkaç saat içinde geriler.

Karbon peeling uygulamasından hemen sonra güneşten koruyucu ve nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Mezoterapi, PRP ve altın iğneli radyofrekans gibi yöntemlerle birlikte kullanılabilir. Kombine tedaviler karbon peeling uygulamasının olumlu etkilerini güçlendirmektedir.

Kimlere Uygulanabilir

Karbon peeling leke tedavisinde leke üzerine gözeneği geniş olanlara ve ayrıca matlık, hafif uygulanır. Cildini gençleştirmek isteyenlere, gözenek genişliği, cilt matlığı, leke, kırışıklık ve sarkma şikayeti olan herkese uygulanabilir.

Deneyimleyenler Ne Dedi?

“It was really fun getting to know the team during the project. They were all helpful in answering my questions and made me feel at ease. The design ended up being better than I could have envisioned!”

Eve CrawfordProduct Designer

“By far the best team I've ever worked with. They truly understood the look I was going for and completely nailed it! I would highly recommend them as a company, you simply just won't find any better team!”

Aura BrooksGraphic Designer

“Salient is by far the most astonishing WP theme out there! I literally could not be happier that I chose to buy your theme! Your regular updates and superb attention to detail blows me away every time I visit my new site!”

Zak ReidInstructor, Skate Nao

“I'm wondering why I never contacted these guys sooner! Seriously, they all have commendable talent in their respective fields and knocked my concept out of the ballpark. Thanks for an amazing experience!”

Jack GrahamCo Founder, Coffee Inc
Summary
Karbon Peeling
Article Name
Karbon Peeling
Description
Bir lazer uygulaması olan Karbon Peeling, günümüzün en ileri teknolojilerinden ve popüler cilt tedavilerinden biridir. Solüsyon ve lazer yardımıyla yapılır.
Author
Clinic-up
Clinic-Up
Publisher Logo