Klasik Cilt Bakımı

Kullanılan profesyonel ürünlerle uzmanlar tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme işlemidir. Bu işlem ortalama 1 saat sürer ve cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske ve masaj uyuglanarak işlem tamamlanır.

Klasik Cilt Bakımı Nedir

Cildimiz dış etkiler, yaşam koşulları, beslenme alışkanlıkları ve yaş alma gibi etkenlerle bir takım olumsuzluklarla karşılaşır. Çok ciddi sorunlar görünmeyen ciltlerde bile düzenli bakım yaplılması cildin sağlığını, gençliği ve parlaklığını koruması için bir önlemdir.

Yararları

Somon DNA tedavisinin cilde sağladığı yararları üçe ayırabiliriz. Birincisi, cildi ekstra nemlendirmesidir. Somon DNA’nın içerisinde yoğun miktarda hyalüronik asit bulunur. Hyalüronik asit de cildin nemlendirilmesinde son derece etkin rol oynamaktadır. Bu sayede, cildin elastikiyetini güçlendirip, kalıcı yumuşaklık kazandırır, yeni lekelerin oluşmasını engeller. Unutmayın ki ihtiyacı olan nemi kazanan cilt, her zaman daha genç ve daha sağlıklıdır.

İkinci yararı, cildi daha canlı, daha parlak bir hale getirmesidir. Bunu da içindeki vitaminler, minareller, aminoasitler, proteinler, inorganik tuzlar gibi zengin içeriğiyle sağlamaktadır.

Sonuncu ve en önemli faydası da, kolajen yapımını uyarmasıdır. İçerisinde somon balığı DNA’sının bulunması, somon balığının DNA’sının da insan DNA’sına en çok benzeyen DNA yapısını içermesi nedeniyle, uygulanan kişinin DNA yapısına etki ederek kolajen yapımını çok kuvvetli bir şekilde uyarmakta ve 3-4 ay gibi kısa bir sürede cildi sıkılaştıarak, çok daha dolgun bir hale getirmektedir.

Uygulama Süresi

Klasik cilt bakımı, kullanılan profesyonel ürünlerle uzmanlar tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme işlemidir. Bu işlem ortalama 1 saat sürer ve cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske ve masaj uyuglanarak işlem tamamlanır.

Bu sayede cilt temizlenir, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, cildin esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur.

Klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir fakat deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir uygulanması önerilir.

Kimlere Uygulanabilir

Somon DNA, her mevsimde her cilt tipine uygulanabilir, fakat özellikle yaz öncesinde uygulanırsa güneş ışınlarının karşı cildin daha iyi korunmasını sağlar.  Yaşlanma karşıtı etkisi sebebiyle, ciltteki ince çizgilerin giderilmesi amacıyla çokça tercih edilmektedir. Çökmüş, çok çukur olan bir yüze, dolgu uygulaması yapılmadığı takdirde volüm vermek amacıyla, çok kuru bir ciltte de cilde nem vermesi amacıyla uygulanabilir.

Diyabet ve kalp hastaları, damar tıkanıklığı ve felç geçmişi olan kişiler, kan pıhtılaşma bozukluğu sorunu yaşayanlar ve gebelerde uygulanması tavsiye edilmez. Düşündüğünün aksine, balığa alerjisi olan kişilerde Somon DNA uygulaması yapılmasının bir mahsuru yoktur. Bu, doğru bildiğimiz bir yanlış, bir şehir efsanesidir.

Deneyimleyenler Ne Dedi?

“It was really fun getting to know the team during the project. They were all helpful in answering my questions and made me feel at ease. The design ended up being better than I could have envisioned!”

Eve CrawfordProduct Designer

“By far the best team I've ever worked with. They truly understood the look I was going for and completely nailed it! I would highly recommend them as a company, you simply just won't find any better team!”

Aura BrooksGraphic Designer

“Salient is by far the most astonishing WP theme out there! I literally could not be happier that I chose to buy your theme! Your regular updates and superb attention to detail blows me away every time I visit my new site!”

Zak ReidInstructor, Skate Nao

“I'm wondering why I never contacted these guys sooner! Seriously, they all have commendable talent in their respective fields and knocked my concept out of the ballpark. Thanks for an amazing experience!”

Jack GrahamCo Founder, Coffee Inc
Summary
Klasik Cilt Bakımı
Article Name
Klasik Cilt Bakımı
Description
Çok ciddi sorunlar görünmeyen ciltlerde bile düzenli bakım yapılması cildin sağlığını, gençliği ve parlaklığını koruması için Klasik Cilt Bakımı yapılabilir.
Author
Clinic-up
Clinic-Up
Publisher Logo