Lenf Drenaj

kan dolaşımını hızlandırmak, vücuttaki şişkinlik ve ödemin atılması amacıyla, haftada 3 kere uyuglanması ideal olan, seansı yaklaşık 30 dakika süren ve uygulama sonrası herhangi bir yan etki görülmeyen bir masajdır.

Lenf Drenaj Nedir

Sağlıklı beslenme, hareket&egzersiz, zihinsel dinginlik dışında çok önemli bir sağlık unsuru daha vardır; lenf dolaşımı. İç organlarımızın temizliğinden sorumlu, atık toplama sistemi olan lenf dolaşımı, doğru çalıştığında bağışıklığımız artar ve hastalıklara karşı dirençli, sağlıklı bir bedenimiz olur. Lenf kanalları cilt altından topladığı su ve proteinden oluşan “lenf” sıvısı içerir. Lenf sıvısı cilt yüzeyine çok yakın lenf kanallarına sızarak hareket eder. Lenf kanallarından akan lenf sıvısı yoluna devam ederken, daha derinlerde yer alan geniş lenf kanallarına dökülür, bunlara koltuk altı ve kasıkları örnek verebiliriz. Lenf sıvısı, lenf nödülleri ve bazı guddeler tarafından filtere edilerek bedenin daha geniş toplar damarlarına akar. Cilt altında biriken ve lenf kanalları ile toplanarak filtre edilen bu su ağırlıklı sıvı idrar yoluyla bedenden atılır. Protein ve su dokular arasında birikerek ödem oluşturur. Ödem, lenf kanallarının yetersiz olduğu durumlarda, lenf kanallarını tıkanması veya tahribatında ya da bir hastalıkta meydana gelebilir. Ödem sıklıkla bacaklar ve kollarda görülse de bedenin herhangi bir bölgesinde oluşabilir. Kol veya bacakta ödem oluşumu sıkılık, ağırlık ve ağrıdan dolayı sorunu yaşayan kişileri fazlasıyla rahatsız edebilir.

Lenf Drenaj, kan dolaşımını hızlandırmak, vücuttaki şişkinlik ve ödemin atılması amacıyla, haftada 3 kere uyuglanması ideal olan, seansı yaklaşık 30 dakika süren ve uygulama sonrası herhangi bir yan etki görülmeyen bir masajdır.

Yararları

Lenf Drenaj, ödem ve şişme, şiş topuklar, bacaklar vb, toksin birikmesi, selülit ve kilo gibi problemlerin dışında, akne ve diğer cilt problemleri, ameliyat öncesi ve sonrası sıkıntılar, ödem ve iyileşme sürecine destek, yara izleri (eski ya da yeni), kabızlık ve hazımsızlık, hormonal dengesizlikler, ergenlik, hamilelik öncesi ve sonrası, menopoz, regl öncesi gerginlik, göğüslerde hassasiyet, sinüzit, saman nezlesi, tekrarlanan enfeksiyonlar, soğuk algınlığı, grip, üst solunum yolu hastalıkları, eklem iltihaplanmaları, romatizma, stres, anksiyete, gerginlik, yorgunluk, uykusuzluk gibi problemlerde de yardımcı olabilir.

Uygulama Süresi

Lenf Drenaj, kan dolaşımını hızlandırmak, vücuttaki şişkinlik ve ödemin atılması amacıyla, haftada 3 kere uyuglanması ideal olan, seansı yaklaşık 30 dakika süren ve uygulama sonrası herhangi bir yan etki görülmeyen bir masajdır.

Uygulama sırasında birkaç parçalı cihazın ince çorabı kişiye giydirilerek ayaklar, bacaklar ve karın sarılır ve lenf drenajı cihazı çalıştırılır. Cihaz parmak uçlarından yukarıya doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulayarak, lenf drenajını sağlayan masajı gerçekleştirir. Hiçbir ürün kullanılmadan yapılması, diğer masajlardan ayırt edici özelliğidir.

Bu masaj, lenf sıvısının akışını hızlandırır ve şişkinliği en aza indirerek rahatlık sağlar. Sayesinde lenf akımı desteklenir ve ödemle oluşan şişkinlik azaltılabilir. Lenf drenaj masaji bedenimizi toksinden, bakteriden, mikroptan, kimyasal atıklardan ve sıvı fazlasından arındırır ve direnç sistemimizi güçlendirir. Güçlenen beden iç ve dış etkenlere karşı mükemmel bir direnç gösterir, bu sayede fizyolojik iyilik hali dışında ruhsal bir arınma da sağlar. Aynı zamanda vücutta sıkılaşma ve selülitli görünümün azalmasına da destektir.

Kimlere Uygulanabilir

Lenf drenaj işlemi herkes tarafından kullanılabilir. Çünkü bu masaj tipi çok hafif, hiçbir kimyasal kullanılmadan ve yavaş yapıldığı için ciltte kızarıklığa bile neden olmaz.

Deneyimleyenler Ne Dedi?

“It was really fun getting to know the team during the project. They were all helpful in answering my questions and made me feel at ease. The design ended up being better than I could have envisioned!”

Eve CrawfordProduct Designer

“By far the best team I've ever worked with. They truly understood the look I was going for and completely nailed it! I would highly recommend them as a company, you simply just won't find any better team!”

Aura BrooksGraphic Designer

“Salient is by far the most astonishing WP theme out there! I literally could not be happier that I chose to buy your theme! Your regular updates and superb attention to detail blows me away every time I visit my new site!”

Zak ReidInstructor, Skate Nao

“I'm wondering why I never contacted these guys sooner! Seriously, they all have commendable talent in their respective fields and knocked my concept out of the ballpark. Thanks for an amazing experience!”

Jack GrahamCo Founder, Coffee Inc
Summary
Lenf Drenaj
Article Name
Lenf Drenaj
Description
Lenf Drenaj, kan dolaşımını hızlandırmak, vücuttaki şişkinlik ve ödemin atılması amacıyla, haftada 3 kere uygulanan yan etki görülmeyen bir masajdır.
Author
Clinic-up
Clinic-Up
Publisher Logo