Mezoterapi İle Selülit Tedavileri

Mezoterapi sorunlu bölgeye küçük enjeksiyonlarla yapılan bir işlemdir. Sorunlu alana tedavi edici dozda ilacı, sistemik yan etki riski olmadan uygulama imkanı sağlar.

Mezoterapi İle Selülit Tedavileri Nedir

Sıkışmış yağ hücrelerinden kaynaklanan dalgalı ve pürüzlü (portakal kabuğu görünümünde) görüntüye sebep olan selülit, kadınların özellikle kalça, bacak, basen karın ve kol bölgelerinde sıklıkla görülür. Yalnızca kadınlara özgü bir hormon olan östrojen hormonunun sebep olduğu ileri sürülen selülit, günümüzde kadınların %85’inde çeşitli derecelerde görülürken, erkeklerde ise pek rastlanmaz.

Selülit tedavisinin en etkili yöntemlerinden biri de selülit mezoterapisidir. Mezoterapi orta deri tedavisidir. Ağız yoluyla veya enjeksiyonla vücuda alınan ilaçlar, sorunlu dokuda yeterli konsantrasyonlara ulaşamadığı gibi sistemik yan etki potansiyeli de oluşturabilirler. Mezoterapi ise sorunlu bölgeye küçük enjeksiyonlarla yapılan bir işlemdir. Sorunlu alana tedavi edici dozda ilacı, sistemik yan etki riski olmadan uygulama imkanı sağlar.

Yararları

Selülit mezoterapisinde hazır ilaç karışımları kullanılabileceği gibi, hekim hastanın durumuna göre bir ilaç kokteyli de hazırlayabilir. Kokteyldeki ilaçlar selülitli bölgede lenf ve kan akışını düzenler ve portakal kabuğu görüntüsüne sebep olan fibröz sert bağların kopmasını sağlar. Mikrodolaşımı da düzelterek dokuda ödem oluşumunu önler, yağları parçalayıp yağ nodüllerinin küçülmesini sağlar. Bozulmuş bağ dokusunu yeniden yapılandırarak selülit görünümünde düzelme sağlar.

Uygulama Süresi

İşlem sırasında enjeksiyon sayısı tedavi edilecek alanın büyüklüğüne, sorununa, lokalizasyonuna bağlı olarak değişir. Hissedilen ağrı oldukça azdır. Enjekte edilen ilacın sistemik dolaşıma geçişi de yok denecek kadar azdır. Uygulama sonrası oluşan hafif kızarıklık ve daha sonrasında oluşabilecek morluklar tamamen geçicidir.

Selülitin derecesine göre tedavi etkisinin süresi, kişiden kişiye değişir. Genellikle 2-3 seanstan sonuç alınmaya başlanır. Haftada bir uygulanmak üzere, 10 seanslık kür genelde yeterli olmaktadır. Ancak selülit mezoterapisinin beraberinde dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, zararlı alışkanlıkları azaltmak/bırakmak da tedaviye büyük destektir. Bunlara uyarak belli zaman aralıkları ile tekrarlanan selülit mezoterapisi ile düzgün deri görünümüne sahip olmak hayal değil. Ayrıca tedavi süreci düşük kalorili bir diyet ile de desteklenirse, etkinlik derecesi artırılabilmektedir.

Kimlere Uygulanabilir

Her yaşta selülit problemi olan hastalarımız için uygulanabilen bir yöntemdir.

Deneyimleyenler Ne Dedi?

“It was really fun getting to know the team during the project. They were all helpful in answering my questions and made me feel at ease. The design ended up being better than I could have envisioned!”

Eve CrawfordProduct Designer

“By far the best team I've ever worked with. They truly understood the look I was going for and completely nailed it! I would highly recommend them as a company, you simply just won't find any better team!”

Aura BrooksGraphic Designer

“Salient is by far the most astonishing WP theme out there! I literally could not be happier that I chose to buy your theme! Your regular updates and superb attention to detail blows me away every time I visit my new site!”

Zak ReidInstructor, Skate Nao

“I'm wondering why I never contacted these guys sooner! Seriously, they all have commendable talent in their respective fields and knocked my concept out of the ballpark. Thanks for an amazing experience!”

Jack GrahamCo Founder, Coffee Inc
Summary
Mezoterapi İle Selülit Tedavileri
Article Name
Mezoterapi İle Selülit Tedavileri
Description
Selülit tedavisinin etkili yöntemlerden biri Selülit mezoterapisidir. Mezoterapi orta deri tedavisidir. Bölgeye küçük enjeksiyonlarla yapılan bir işlemdir.
Author
Clinic-up
Clinic-Up
Publisher Logo