Radyo Frekans

bölgesel yağ birikimi (kalçalar, bacaklar, karın, bel bölgesi) ve selülit sorununu tedavi etmek amaçlı kullanılan, ısı kontrollü zayıflama yöntemidir.Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir.

Radyo Frekans Nedir

Radyo Frekans, bölgesel yağ birikimi (kalçalar, bacaklar, karın, bel bölgesi) ve selülit sorununu tedavi etmek amaçlı kullanılan, ısı kontrollü zayıflama yöntemidir.

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Amaç, ısıtılan (tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkarmaktır (normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez. Özel olarak imal edilmiş infrared termometre ile tedavi süresince ısı sürekli ölçülür. Bu sistemin uygulanması sırasında kontrollü bir şekilde cildin ısıtılmasının yanı sıra, cihazın uygulama başlığının taşıdığı soğutma sistemi, uygulamanın acısız tamamlanmasını sağlamaktadır.

Yararları

Radyo Frekans, su içeren bütün dokuların kontrollü bir şekilde, çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtır. Çünkü Radyo frekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Tedavi sırasında ısınan bölgende yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır. Bu Radyo Frekans uygulamasının birinci etkisidir. İkinci etkisi, yaşlanmış ve yıpranmış kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar. Son olarak da, vücutta sıkılığını, gerginliği sağlayan bağ dokusunu oluşturan fibroblast hücrelerin aktivasyonu, oluşan ısı ile hızlanır. Ve tüm bunların sonucunda, yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, toparlanma ve sıkılaşma gerçekleşir.

Uygulama Süresi

Tedavis süreleri bacaklar ve kalça için 45-60 dakika, göbek ve basenler için 20-25 dakikadır. En kısa tedavi aralığı 2 hafta, en uzun tedavi aralığı 4 haftadır. Buna kişinin durumuna göre karar verilir. Toplam seanslar ortalama olarak altıdır.

Uygulamadan sonraki etkiler, her türlü tedavide olduğu gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Tedaviden hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma ve gerginleşme gözlenmektedir. Bu etki ise çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir. Günlük hayatı etkileyen bir uyguluma değildir.

Radyo frekans teknolojisini içeren Accent, renk körü bir sistemdir. Yani hiçbir cilt tipi için sakınca teşkil etmemektedir. Bu nedenle yazın bronzlaşmayı getiren koşullarda bile tedaviye devam edilebilmektedir.

Kimlere Uygulanabilir

Parkinson, MS, epilepsi, kanser, cilt kanseri gibi tedavi edilemeyen hastalıkları bulunan ya da tedavisi devam eden kişilerde, gebelerde, kalp pili ve vücudunda büyük metal protezi bulunanlarda uygulanamaz.

Deneyimleyenler Ne Dedi?

“It was really fun getting to know the team during the project. They were all helpful in answering my questions and made me feel at ease. The design ended up being better than I could have envisioned!”

Eve CrawfordProduct Designer

“By far the best team I've ever worked with. They truly understood the look I was going for and completely nailed it! I would highly recommend them as a company, you simply just won't find any better team!”

Aura BrooksGraphic Designer

“Salient is by far the most astonishing WP theme out there! I literally could not be happier that I chose to buy your theme! Your regular updates and superb attention to detail blows me away every time I visit my new site!”

Zak ReidInstructor, Skate Nao

“I'm wondering why I never contacted these guys sooner! Seriously, they all have commendable talent in their respective fields and knocked my concept out of the ballpark. Thanks for an amazing experience!”

Jack GrahamCo Founder, Coffee Inc
Summary
Radyo Frekans
Article Name
Radyo Frekans
Description
Bölgesel yağ birikimi (kalçalar, bacaklar, karın, bel bölgesi) ve selülit sorununu tedavi etmek amaçlı kullanılan, ısı kontrollü zayıflama yöntemi Radyo Frekans tedavisidir.
Author
Clinic-up
Clinic-Up
Publisher Logo